• Jesteśmy organizacją studencką przy SGGW, oraz kołem PTTK nr 16 przy Oddziale Międzyuczelnianum w Warszawie
  • Tak mniej oficjalnie: Jesteśmy grupą studentów i nie tylko, których łączy wspólna turystyczna pasja. Zrzeszamy się w klubie, bo nam jest raźniej, weselej, taniej i ...ciekawie.
  • Co robimy?
    • Priorytetem w naszej działalności jest szkolenie Organizatorów Turystyki Szczegóły znajdziesz w sekcji "Kurs OT"
    • Prowadzimy Studencką Bazę Namiotową w Łopience koło Cisnej. Jest to takie schronisko namiotowe, gdzie turysta z garbem może tanio przenocować.
    • Organizujemy rajdy piesze i nie tylko dla studentów wszystkich wydziałów SGGW. Studenci innych uczelni w miarę wolnych miejsc są również mile widziani!

Więcej: www.akt.waw.pl

Plany wycieczek w okolicy

JEDNODNIOWE

„Na Łopiennik”; ewentualnie „Na jagody”

Baza w Łopience -> Łopiennik -> Durna ->Dolina Łopienki -> Baza w Łopience
Długość trasy: ok. 10km + ok. 500m podejść.


Trasa prowadząca czerwonym szlakiem „bazowym” z SBN Łopienka na szczyt Łopiennika, gdzie można podziwiać piękne widoki na południe , a w sezonie pożywić się jagodami. Ze szczytu należy skierować się niebieskim szlakiem na północ w kierunku Durnej. Po około godzinie skręcamy w prawo na zielony szlak „bazowy” w kierunku doliny Łopienki.

„Na Korbanie” ewentualnie „Na wschód słońca”

Baza w Łopience -> Dolina Łopienki -> przełęcz Hyrcza -> Korbania
Długość: ok 5km +350m podejść.

Z bazy namiotowej idziemy w kierunku cerkwi, przy której skręcamy w ścieżkę odchodzącą w lewo. Po drodze na przełęcz Hyrcza piękne widoki na Dolinę. Na przełęczy, zaraz za murowaną kapliczką należy skręcić w prawo w kierunku szczytu Korbania, z którego roztacza się panorama na Jezioro Solińskie. Warto wybrać się tam na wchód słońca.

„Sine Wiry”

Baza w Łopience -> rezerwat Sine Wiry
Długość: 8km.

Dwu godzinna wycieczka doliną Łopienki a następnie wzdłuż rzeki Wetlinki do rezerwatu Sine Wiry. Następnie można kierować się dalej drogą szutrowa w stronę Jaworzca i wrócić do Łopienki czarnym szlakiem przez pasmo Falowej.

„Do PKSu” w Polankach

Baza w Łopience -> przystanek PKS w Polankach.
 Długość: ok. 4km

Z bazy namiotowej należy kierować się do cerkwi a następnie drogą szutrową do wsi Polanki. Przy drodze asfaltowej skręcamy w prawo. Przystanek znajduje się po lewej stronie ulicy.

„Do PKSu” w Dołżycy

Baza w Łopience -> przystanek PKS w Dołżycy
Długość: ok. 6km + 150m podejść

Z bazy namiotowej kierujemy się czerwonym szlakiem „bazowym” w kierunku Łopiennika. Na przełęczy należy zejść do wsi Dołżyca drogą szutrową, następnie po dotarciu do drogi asfaltowej skręcić w prawo. Po przejściu około 1km dochodzi się do „Wielkiej obwodnicy Bieszczadzkiej”, w tym miejscu należy skręcić w prawo. Wiata przystankowa znajduje się po prawej stronie ulicy.

W sezonie letnim z przystanku w Polankach lub Dołżycy można dostać się zarówno w Bieszczady Wysokie (kierunek Ustrzyki Górne / Wetlina) jak również w Bieszczady bardziej dzikie i mniej uczęszczane przez turystów. A stamtąd wrócić na noc do Łopienki.

wkrótce plany wycieczek będą aktualizowane - zachęcamy do odwiedzin za parę dni...