• Jesteśmy organizacją studencką przy SGGW, oraz kołem PTTK nr 16 przy Oddziale Międzyuczelnianum w Warszawie
 • Tak mniej oficjalnie: Jesteśmy grupą studentów i nie tylko, których łączy wspólna turystyczna pasja. Zrzeszamy się w klubie, bo nam jest raźniej, weselej, taniej i ...ciekawie.
 • Co robimy?
  • Priorytetem w naszej działalności jest szkolenie Organizatorów Turystyki Szczegóły znajdziesz w sekcji "Kurs OT"
  • Prowadzimy Studencką Bazę Namiotową w Łopience koło Cisnej. Jest to takie schronisko namiotowe, gdzie turysta z garbem może tanio przenocować.
  • Organizujemy rajdy piesze i nie tylko dla studentów wszystkich wydziałów SGGW. Studenci innych uczelni w miarę wolnych miejsc są również mile widziani!

Więcej: www.akt.waw.pl

Baza namiotowa

dojazd

Jak do nas dotrzeć?
Dojazd w Bieszczady

Najpierw trzeba dostać się w Bieszczady. Można to uczynić koleją, autobusem, stopem lub własnym samochodem. W przypadku kolei docieramy do Sanoka lub Zagórza, i tam kombinujemy co dalej. Podobne PKS - w większości przypadków będziemy musieli przesiąść się w Sanoku lub Zagórzu. Samochodem w Bieszczady można dotrzeć od strony Rzeszowa, Przemyśla czy Barwinka, i należy kierować się na Cisną. W przypadku dojazdu komunikacją zbiorową, sugerujemy korzystanie z rozkładów jazdy PKP i PKS...


W pobliże Bazy...

Jak już dotarliśmy do węzła komunikacyjnego, to stajemy przed dylematem - co dalej? Musimy podjąć decyzję, czy dojeżdżamy do Cisnej/ Dołżycy i dochodzimy piechotą, czy do Polanek (w sezonie jeżdżą autobusy PKS przez Buk i Polanki), czy też do Bukowca. Decyzję pomogą znów podjąc rozkłady jazdy, jak też targi z lokalnym busiarzem. Busiarze, czyli przewoźnicy prywatni zwykle czatują na klientów na dworcu w Zagórzu, lub wyłapują ich już w pociągu. Trzeba pamiętać o zrobieniu zakupów jeszcze w cywilizacji:) Poniżej zamieściliśmy mapkę zaczerpniętą ze strony http://mapa.szukacz.pl, na której zaznaczono miejscowości do których można dojechać komunikacją zbiorową, jednak prosimy o staranne sprawdzenie rozkładów jazdy.


Do Bazy

Jak już jakoś dotarliśmy w okolice bazy,to musimy jeszcze chwilę poczłapać. Z PKS Dołżyca - Skrzyżowanie udajemy się drogą asfaltową na północ w kierunku Terki. Na zakręcie za mostkiem odbijamy leśną szutrówką w lewo i pniemy się około godziny ku przełęczy. Tam napotykamy biało-czerwone kwadraciki, które prowadzą nas wprost do bazy.
Jeśli zaś dojechaliśmy do Polanek, to skręcamy w gruntową drogę na zachód, prowadzącą do nieistniejącej już wsi Łopienka, aż dochodzimy do cerkwi. Pod cerkwią znajdujemy tabliczkę drogowskazową do bazy. Schemat dojścia pokazuje poniższa mapka, co nie zwalnia turystów z obowiązku posiadania solidnej mapy turystycznej okolicy.

warunki

Warunki panujące w Studenckiej Bazie Namiotowej "Łopienka"
 1. Warunki noclegowe
  Baza oferuje 30 miejsc noclegowych w namiotach bazowych i 50 miejsc na polu namiotowym. Do dyspozycji turystów są namioty 10-osobowe, tzw. harcerki wyposażone w drewniane prycze, koce i materace piankowe. Sprzęt jest nowy kupiony w latach 2005-2007, więc pachnie jeszcze świeżością. Na polu namiotowym umożliwiamy rozbicie własnych namiotów.

  Bazowa wiata.
 2. Warunki sanitarne
  Warunki sanitarne są spartańskie. Do dyspozycji jest latryna, czysta i pachnąca, dechy codziennie szorowane do białości, regularnie wapnowana i czyszczona lizolem. Wieść niesie, że jest to najczystsza latryna w Bieszczadach. Mycie ludzi odbywa się w potoku, w specjalnie do tego celu przygotowanej myjni. Wody ciepłej niestety brak, chyba że ktoś sobie zagrzeje na kuchni czy ognisku.
   
  Namioty bazowe.

  Łazienka.
 3. Wiata, kuchnia i kominek.
  Baza wyposażona jest w obszerną wiatę dająca schronienie w czasie deszczu. Wiata posiada część kuchenną z murowanym piecem, na którym można przyrządzić sobie posiłek. Bazowi nie prowadzą sprzedaży posiłków, jednak udostępniają nieodpłatnie kuchnię z (nie)skromnym wyposażeniem. Aby korzystać z kuchni należy przynieść sobie z potoku wodę. Część świetlicowa wiaty wyposażona jest w klimatyczny kominek, regularnie rozpalany, oraz drewniane ławy i stoły. Grupy zorganizowane przed rozpaleniem kominka zwykle proszone są o przyniesienie odpowiedniej ilości chrustu z lasu.

  Kuchnia w naszej bazie namiotowej.
   
 4. Ognisko
  Na terenie Bazy znajduje się wyznaczone miejsce na ognisko, z którego można dowolnie korzystać, po przyniesieniu opału. Przyjęte jest zwyczajowo, że cisza nocna nie obowiązuje ŚPIEWAJĄCYCH przy ognisku.

  Kominek.
 5. Gry i zabawy...
  Chętni i nie dośćjeszcze zmęczeni turyści mogą u nas pograć w siatkówkę, na przygotowanym do tego celu boisku polowym, o wymiarach znanych tylko jego budowniczym... Mamy też szachy, karty, kości, bierki... to tak na niepogodę...

  Mecz siatkówki.
 6. Sklepy spożywcze
  Najbliższe stałe sklepy znajdują się w Terce i Cisnej, niemniej jednak w sezonie w pobliże bazy dojeżdża sklep samochodowy, gdzie można kupić podstawowe wiktuały. Zjawia się zwykle koło południa, dwa-trzy razy w tygodniu.

rezerwacja

Rezerwacje
"Grupy powyżej 20 os�b prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy na sbn.lopienka@gmail.com. A poza tym bądźcie gotowi na kompresję:-) Wtedy cieplej:-). W sezonie nie ma kontaktu telefonicznego i mailowego z bazą, zasięgu brak."

cennik


Czy pole czy namiot bazowy, uprasza się o zrzutę 6 PLN na koszty utrztymania oraz pomoc w pracach gospodarskich.